В умовах жорстокої війни, що ведеться росією проти України, питання збереження кваліфікованого персоналу стало актуальним як ніколи. Бронювання працівників – це законний інструмент, який дозволяє утримувати ключових фахівців на підприємстві. Це допоможе:
Заброньованими можуть бути працівники, які працюють або проходять службу:
1. В органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
2. На підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
3. На підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
4. У спеціалізованих установах ООН, міжнародних судових органах, міжнародних та неурядових організаціях та установах, членом, учасником або спостерігачем у яких є Україна, відповідно до укладених міжнародних договорів України;
5. На підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства.
Розглянемо бронювання працівників підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Критично важливим є підприємство, яке відповідає певним критеріям, встановленим Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 “Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час”.
Постанова встановлює сім критеріїв, за якими підприємство може бути визнане критичним. Як правило, підприємство має відповідати трьом із них. Винятки існують для певних видів підприємств, зокрема, паливно-енергетичного комплексу та тих, які здійснюють міжнародні перевезення пасажирів та/або вантажів, тощо. Для таких підприємств буде достатнім відповідами лише двом критеріям.
Якщо третій критерій взято з наказу міністерства, звернення щодо отримання статусу критичного підприємства подається до цього міністерства. Якщо з критерію, встановленого обласною військовою адміністрацією, лист подається до відповідної адміністрації.
У разі виникнення додаткових питань щодо бронювання працівників звертайтесь до Адвокатського обʼєднання “Юридична фірма “Марусяк і Партнери” за вказаними нижче контактами.
Юристи Адвокатського обʼєднання “Юридична фірма “Марусяк і Партнери” нададуть вашому бізнесу кваліфіковану юридичну допомогу.
Для отримання додаткової інформації та консультацій звертайтеся за номером: +38 098 980 00 15 або на електронну адресу: info@mp-law.com.ua.